24/09/2017

English Slovensky

Druhé juhokaukazské bezpečnostné fórum sa skončilo úspechom!

november 27, 2014  

P

CENAA v spolupráci s Gruzínskou nadáciou pre strategické štúdia a medzinárodné vzťahy (GFSIS) zorganizovala najväčšiu medzinárodnú konferenciu o medzinárodných vzťahoch a bezpečnosti na Južnom Kaukaze. “Druhé Juhokaukazské bezpečnostné fórum” sa uskutočnilo v gruzínskom hlavnom meste, Tbilisi, 18.-19. novembra 2014.

Táto jedinečná medzinárodná akcia sa stala najväčšou konferenciou na Južnom Kaukaze, ktorej sa pravidelne zúčastňujú vysokopostavení politici, predstavitelia ministerstiev, experti, akademici a zástupcovia médií celkovo z viac ako 20-ich krajín. Popri tradične vysokej účasti z regiónu sa tohtoročného fóra okrem iných zúčastnia aj štátni tajomníci z Ministerstiev zahraničných vecí krajín Višegrádskej skupiny, zástupcovia náčelníka generálneho štábu Ozbrojených síl SR a Gruzínska a ďalší.

Účastníci konferencie diskutovali o najnovších udalostiach vo východnej Európe a Ukrajine, o vzťahoch Južného Kaukazu a Ukrajiny s NATO a Európskou úniou, o stredoeurópskych skúsenostiach z integračného procesu a samostatný panel bol venovaný vojne na Ukrajine. CENAA je v súčasnosti lídrom stredoeurópskych iniciatív v oblasti reformy bezpečnostného sektora na Južnom Kaukaze. Konferencia je dôležitou súčasťou juhokaukazského programu Centra, v rámci ktorej sa zameriava na odovzdávanie slovenských a stredoeurópskych skúseností z euroatlantickejintegrácie, na vydávanie učebníc gruzínskym univerzitám, vzdelávanie expertov, ako aj reformu bezpečnostného sektora.

PROGRAM (EN)

Fotogaléria

SCSF2014-profile

Závery Druhého juhokaukazského bezpečnostného fóra budú čoskoro!

Strategickými podporovateľmi Druhého juhokaukazského bezpečnostného fóra sú Medzinárodný vyšehradský fond a SlovakAid.