24/09/2017

English Slovensky

NATO 2020: Alliance Renewed (Bratislava, 14.-15. október 2014)


Centrum pre európske a severoatlantické vzťahy (CENAA) organizuje jedinečnú medzinárodnú konferenciu “NATO 2020: Alliance Renewed”.

Konferencia skúma budúcnosť NATO po Summite vo Walese a bude sa konať 14. -15. októbra 2014 v historickej budove Národnej rady Slovenskom republiky v Bratislave.

Konferenciu “NATO 2020: Obnovenie Aliancie” organizuje CENAA v spolupráci s  Centrom pre transatlantické vzťahy na Johns Hopkins Univerzite, SAIS, s podporou programu NATO PDD a Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Cieľom konferencie je zhromaždiť popredných odborníkov a decízorov z  oblasti zahraničnej a bezpečnostnej politiky a prediskutovať aktuálne problémy a otázky týkajúce sa budúcnosti Severoatlantickej Aliancie po Summite NATO vo Walese.

Účasť na konferencii okrem iných potvrdili aj Thrasyvoulos Terry Stamatopoulos, Ján Kubiš, Peter Burian, Hans Binnendijk, Daniel Hamilton, Jiří Šedivý, Martin Fedor, ako aj zástupcovia náčelníkov generálnych štábov Poľska, Maďarska a Slovenska, generáli Zoltán Orosz, Jan Dziedzic a Pavel Macko.

Program konferencie

mg_7088

logo-mzvNATOhor_CMYK_LR